fbpx

נירית צוק - יעוץ, הרצאות וסדנאות

הייעוץ מתאים ליזמים שפונים לבני הנוער, עמותות חינוכיות, יחידות חינוך וכיו"ב הרצאות - בימי עיון, פאנל מומחים, כנסים. כולל הנחיה
ההרצאה מיועדת להורים וצוותי חינוך

הילדים של היום חיים במציאות המורכבת ממסכים, בילוי רב מול משחקי מחשב כגון: )פורטנייט, GTA ואחרים) מתנהלים זה עם זה ברשתות החברתיות ומתעדכנים ללא הפסקה בעמודים של כוכבי הרשת האהובים עליהם.

אנחנו, הורים ומחנכים, לא תמיד שותפים לעולמו של הילד או לסכנות אליהן הוא נחשף. יותר ויותר מתבגרים חשופים להתעללות ופגיעות אלימות באמצעות סמארטפונים וברשתות חברתיות.

על פי המחקרים, גיל ההתבגרות היום מתחיל כבר בגיל 10-9, וכבר מגיל זה המתבגרים חשופים לכל חומר שנמצא באינטרנט, ללא התאמה לגיל, ללא סינון וללא פיקוח. אנחנו, הורים ומורים, לא תמיד מודעים לכך שלילדים יש עולם שלם משל עצמם, ולא תמיד נוטלים בו חלק.

ההרצאה מיועדת להורים וצוותי חינוך

בהרצאה תלמדו מהו גיל ההתבגרות החדש, ומה ההשפעה שלו על התפתחותם הנפשית והגופנית של הילדים. כמו כן, תקבלו זווית מעניינת על סוגי ההורות הקיימים, סמכות הורית וגבולות, וכן הסבר על מצבים שאנו נתקלים בהם ביום יום, כגון: בלגן בחדר, תפקידים בבית, שהייה מול המסכים 24/7.

כמו כן תקבלו הסבר על תרבות הבילוי של הילדים הכוללת מסיבות, אלכוהול ומפגשים חברתיים, וכן השפעות האינסטגראם והטיקטוק על מיניות ודימוי הגוף.

כיצד עוברים את התקופה הזאת בשלום? מה חשוב לנו כהורים לדעת?

כאן תקבלו טיפים פרקטיים ליצירת קשר עם הילד מתוך עולמו שלו.
כל את בליווי סרטונים, וסיפורים על ניסויים משפחתיים שנירית צוק עושה, וכותבת עליהם בטורים בYNET הורים.

כיצד המסרים התקשורתיים בפרסומות בסדרות ובעיתונות מעצבים אי שיויון מגדרי

הרצאה המתאימה לקהל הרחב, נשים ונערות

הרצאה ייחודית ומעניינת שבה נלמד אלו מסרים סמויים יש בפרסומות, בסדרות ובתקשורת, נדבר על נשים וגברים בתקשורת, נבחן ראיונות בהם משתתפים סלבריטאים בראיה ביקורתית , ונבין מהם יסודות העיתונאות, וכיצד אלו באים לידי ביטוי בתקשורת שסביבנו, מעצבים את התודעה שלנו ומשפיעים עלינו ההתנהלות היום יומית שלנו.

הרצאה המתאימה להורים / צוותי חינוך

מכירים את המשפט ״אין שני לרושם ראשוני״? העולם השתנה, וכיום התדמית שלנו ברשת היא הדבר הכי חשוב שיש לנו. בהרצאה “התדמית שלי ברשת” מקבלים המורים וההורים סקירה על מהו מוניטין דיגיטלי, ומדוע הוא חשוב.

כמו כן, בהרצאה נכיר את עולמם של הילדים ובני הנוער, נבדוק ממה מורכבת התדמית ברשת, וכיצד בני הנוער בונים אותה? נבין מדוע חשוב לעשות זאת בצורה נכונה כמי שמשמים עבור הילדים מודל ודוגמה אישית. כל זאת מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש, ולמיומנויות דור המילניום כ- ”ילידים דיגיטליים”. ההרצאה תעסוק גם בהסבר על הצד הפחות יפה של התדמית ברשת, הכולל בריונות והשפעתו עליהם, כל זה תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (בר רפאלי, קים קרדשיאן, ועוד).

הרצאה לילדים ובני נוער

בהרצאה “ילדי הסמארטפונים” מקבלים הילדים והמתבגרים סקירה על תרבות המסכים והרשתות החברתיות והשפעתן על חיינו, כל זאת מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש, ולמיומנויות דור המילניום כ”ילדים דיגיטליים”.

כמו כן, מעניקה ההרצאה הסבר כיצד הילדים ובני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם והשפעתו עליהם, תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (נטע אלחמיסטר, קיילי ג’נר, אנה זק ועוד), למשחקים ולאפליקציות (פורטנייט, טיקטוק ועוד), כמו גם לסיפורי מקרה בנושאי חרם, סקסטינג ותקשורת בוואטסאפ. כל אלו יסופרו במהלך ההרצאה לצד ניסויים משפחתיים שערכתי וכתבתי עליהם בטור שלי ב-YNET (כגון: האם הילדים שלי מכורים? מה קרה כשהתנתקתי לשבוע מכל קבוצות הוואטסאפ, ועוד) ובחינת סיפורי מקרה שהגיעו אלינו לפורטל “עשר פלוס”.

הרצאה המתאימה לילדים ובני נוער

מכירים את המשפט ״אין שני לרושם ראשוני״? העולם השתנה, וכיום התדמית שלנו ברשת היא הדבר הכי חשוב שיש לנו. לכן, עוד לפני הצבא וחיפוש העבודה חשוב לבנות את הפרופיל הדיגיטלי והתדמית שלנו ברשת בצורה נכונה, וללא טעויות.

בהרצאה נסביר מהו המושג מוניטין דיגיטלי, ממה מורכבת התדמית ברשת, ומדוע חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. כל זאת מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש, ולמיומנויות דור המילניום כ- ”ילידים דיגיטליים”. כמו כן, תעסוק ההרצאה בהסבר על הצד הפחות יפה של התדמית ברשת , הכולל בריונות והשפעתו עליהם, כל זכת תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (בר רפאלי, קים קרדשיאן, ועוד).

הרצאות

נירית צוק מומחית למחקר תרבות הילד והנוער, עיתונאית ומנכלי”ת פורטל “עשר פלוס”. בעלת MA במחקר תרבות הילד והנוער ו – MA בספרות עברית באוניברסיטת תל אביב.

בהופעות שלה בתקשורת, בטור הקבוע שלה בynet ובהרצאות שהיא מעבירה בבתי ספר, חברות וארגונים היא עוסקת בנושאי מסכים, בריונות ברשת, גיל ההתבגרות החדש, ועוד.
וכן עורכת ניסויים משפחתיים בהם היא בוחנת את ההורות שלנו , ובהם משתתפים 3 ילדיה המתבגרים, כגון: אמא בשביתה, זמן איכות בזום, ועוד.

בנובמבר 2011 הקימה את פורטל “עשר פלוס” להורים למתבגרים, המטפל במגוון נושאים שמעסיקים הורים למתבגרים, אנשי מקצוע ובני נוער, משלל זוויות וחוויות הוריות.

ניתן להזמין את ההרצאה פרונטלית או בזום.

הורים למתבגרים / מתבגרות?

גם אנחנו!

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ותקבלו אחת לשבוע כתבה חשובה ומעניינת על ההתמודדות עם התבגרות הילדים שלנו בעידן הנוכחי.