עורכת עשר פלוס נירית צוק

עורכת עשר פלוס נירית צוק

העורכת - נירית צוק
העורכת - נירית צוק
שמי נירית צוק, אני עיתונאית, בעלת .M.A במחקר תרבות הילד והנוער ו-.M.A בספרות עברית באוניברסיטת תל אביב, ומרצה בנושא בריונות ברשת בבתי ספר, חברות וארגונים.  בנובמבר 2011 הקמתי את מגזין “עשר פלוס” להורים למתבגרים, ומאז אני המנכ”לית והעורכת הראשית של האתר. מגזין “עשר פלוס” מטפל במגוון נושאים שמעסיקים הורים למתבגרים ובני נוער, משלל זוויות וחוויות הוריות.

למה הקמתי את האתר?

הקמת האתר נבעה מצורך שעלה מהשטח: במשך הרבה שנים הייתי עיתונאית בנושאי משפחה, וראיתי שיש בתקשורת התייחסות רחבה לתחומי הריון, לידה והגיל הרך. אולם כאמא לילדים וכעיתונאית, הייתה חסרה לי התייחסות להורים לילדים מגילאי עשר ומעלה – מה שמכונה כיום “המתבגרים החדשים”, אלו הם הילדים של עידן האינטרנט והרשתות החברתיות, שמתבגרים מוקדם יותר ובאופן שונה מכפי שאנחנו התבגרנו כשהיינו בגילם.

מהו “עשר פלוס”?

“עשר פלוס” הינו מגזין אינטרנט ייחודי הפועל כאתר ללא מטרות רווח. הרעיון העומד מאחורי המגזין הוא לספק להורים מידע מקצועי ומעניין, ובד בבד להפוך אותם לקהילה ולהעניק להם תחושת שייכות. באתר עולות כתבות בתחומים שונים: חינוך, תרבות, בריאות, פסיכולוגיה, אופנה ועוד, כשכולם כאמור נעים סביב עולמם של המתבגרים והוריהם. צוות המומחים של האתר כולל גם פסיכולוגים, סקסולוגים, עובדים סוציאליים, מומחי נוער בסיכון, המציגים מאמרים מקצועיים. זאת לצד בלוגים חווייתיים של הורים ומתבגרים, ביקורות ספרים וסרטים, המלצות על אירועים וכדומה.

הרצאות

ילדי הסמארטפונים

ההרצאה מתאימה להורים ומחנכים

הילדים של היום חיים במציאות המורכבת ממסכים, בילוי רב מול משחקי מחשב (כגון: פורטנייט, GTAואחרים), התנהלות זה עם זה ברשתות החברתיות, ועוד. אנחנו, הורים ומחנכים, לא תמיד שותפים לעולמו של הילד או לסכנות אליהן הוא נחשף.

ילדי הסמארטפונים​

ההרצאה מתאימה לילדים ובני נוער

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. הדש שנרא התידם הכייר וק.

כתבות שלי

טורים שלי ברשת