fbpx

אמא העבירה לילדיה שיעור גאוני על כסף

אמא יחידנית החליטה שאף פעם לא מוקדם מדי ללמד את ילדיה איך להתנהל עם כסף, והיא מצאה את הדרך הכי מקורית לעשות את זה

שאקהטה מריון מקגרגור, אם יחידנית לשלושה מג’ורג’יה שבארצות הברית, רצתה ללמד את ילדיה שיעור חשוב בנושא כלכלה נבונה. היא החליטה שמעתה והלאה הם לא יקבלו את דמי הכיס שלהם באותה הקלות כפי שהם קיבלו עד כה, אלא ירוויחו את לחמם ביושר. לכן, היא יצרה אירוע של ‘ראיונות עבודה’ שבמסגרתו ילדיה היו צריכים להגיש מועמדות לעבודות הבית, במטרה שהם יתחילו לעבוד בשביל הקצבה השבועית שלהם – ממש כפי שמבוגרים עובדים בתמורה למשכורת שלהם.

בפוסט שהעלתה, ובו תיארה את התוכנית שלה, היא כתבה: “ילדי לא מפסיקים לנדנד לי על סלולרי חדש ועל דמי הכיס שלהם. אתמול אמרתי להם שאני מקבלת את הבקשה שלהם ושהיום תחכה להם הפתעה כשהם יחזרו מבית הספר. אז הפתעה! הכנתי להם אירוע ראיונות עבודה. אם אתם רוצים את זה – תעבדו בשביל זה ותרוויחו את זה!”.

אמא העבירה לילדיה שיעור גאוני על כסף

“ידעתי שצריכה להיות דרך שבה כולנו נקבל את מה שאנחנו רוצים”, סיפרה מקגרגור בראיון ל- Yahoo Lifestyle, “וזה באמת טוב עבורם לעבוד למען המטרות שהם רוצים להשיג”. מקגרגור הכינה רשימה של עבודות ההבית וחילקה אותן לפי שלושה תפקידים מרכזיים: “אחראי מטבח”, “ראש אגף התחזוקה” ו”המפקח על הכביסה”. אחר כך היא נתנה לכל ילד שאלון שבו הם פירטו את הכישורים שלהם, כדי שבסופו של דבר הם יוכלו להתקבל לתפקיד המתאים להם ביותר.

כמובן שהכל נעשה בצורה הומוריסטית ונעימה. מקגרגור סיפרה שבנה, ג’קהאם בן ה-13, לא הפסיק לצחוק לאורך כל הראיון, בתה בת העשר אימצה מבטא בריטי במחשבה שזה יעזור לה להיתפס כאחראית יותר, ואילו סריניטי בת ה-6 היתה ההפתעה הגדולה: “היא הייתה מאוד מקצועית. זה נראה כאילו היא עשתה את זה לפני כן”, סיפרה מקגרגור. ובאמת, בסופו של דבר, סריניטי גברה על כולם ונשכרה לתפקיד הבכיר: ראש אגף התחזוקה.

לאחר שהעלתה את הסיפור של משפחתה לפייסבוק, קיבלה מקגרגור עשרות תגובות נלהבות. בין השאר כתבו לה: “את אמא מדהימה! לילדים האלה יש מזל שיש להם אמא שתגדל אותם נכון, בכבוד, באהבה ובצחוק!”, והורים אחרים אמרו שהם להוטים לנסות את התרגיל הזה גם עם ילדיהם שלהם: “זו דרך נהדרת ללמד אחריות לילדים עם מטלות וכסף!”, כתב גולש אחר.

אמא העבירה לילדיה שיעור גאוני על כסף
השאלון שמקגרגור העבירה לילדים

מקגרגור חוותה על בשרה לא מעט אתגרים בריאותיים וכלכליים: בשנת 2016 היא אובחנה כחולת סרטן ובהמשך הבית שבו המשפחה התגוררה נשרף כליל. אבל מקגרגור לא התייאשה והיא עבדה קשה כדי להעמיד את המשפחה בחזרה על הרגליים. זו גם הסיבה שהיה לה חשוב ללמד את ילדיה להיות מוכנים כלכלית לכל סיטואציה בלתי צפויה. “אני רוצה שהם ידעו שאין שום דבר רע בלעבוד כדי להרוויח את הדברים שאתה באמת רוצה בחיים”, אמרה.

כעת היא מקווה להראות להורים אחרים שלעולם לא מוקדם מדי ללמד ילדים על הכסף – ולעשות קצת כיף בתהליך. “אתה לא צריך לחכות עד שהם יהיו 18 כדי ללמד אותם על גיוס עובדים, ניהול כספים ואשראי. זו דרך נהדרת לחנך את ילדיכם ותוך כדי גם להעביר זמן משפחתי איכותי ביחד. תשקיעו בילדיכם ותהנו מזה!”.

כסף וחנוכה: סיפור אהבה?

הנערה שמעצבנת את טראמפ

עוד בנושא

אין פוסטים נוספים בנושא זה
commentIcon

הורים למתבגרים / מתבגרות?

גם אנחנו!

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אחת לשבוע כתבה חשובה ומעניינת על ההתמודדות עם התבגרות הילדים שלנו בעידן הנוכחי.