fbpx

5  צעדים להפוך ליוטיובר מצליח

5  צעדים להפוך ליוטיובר מצליח

אם פעם הילדים חלמו להיות כבאים ורופאים, היום כולם רוצים להיות יוטיוברים. אז בדיוק עבורם מביא המיזם MindPlay את הטיפים הכי טובים כדי להקים וולוג מצליח

הרעיון למיזם MindPlay נולד מתוך החוויה האישית שלי כאמא, אחרי שראיתי, כנראה כמו רובכם, שהילדים מעבירים הרבה זמן פנוי מול המסך ללא תכלית. חיפשתי פתרון, חוגים שימלאו את הזמן הפנוי, אך נתקלתי בבעיה – חוסר היצע של חוגים מעניינים מצד אחד והרבה חוגים רחוקים שדרשו הסעות מצד שני. לכן פתחתי את המיזם, שמטרתו להנגיש את החוגים לילדים מבלי לצאת מהבית, ולהפוך את זמן המסך לחיובי ומועיל, לעודד עצמאות ויצירתיות וכמובן ללמד טכנולוגיות חדשות.

כל החוגים מתבצעים בזמן אמת בקבוצות קטנות, והם מתאימים לילדים בכיתות ד-ט. חוג היוטיוב, למשל, הוא אחד הפופולריים אצלנו, משום שאם פעם הילדים חלמו להיות כבאים, רופאים ושוטרים, הרי שהיום הם רוצים להיות יוטיוברים. ילדים רוצים שיקשיבו להם, להרגיש חשובים ויוטיוב מאפשר להם את כל זה, ומעניק להם את הבמה להביע את עצמם.

אבל איך מקימים ערוץ יוטיוב ומה כדאי לדעת כדי להפוך ליוטיוברים? הנה כמה טיפים מועילים הלקוחים מהחוג:

תבחרו את הנושאים שאתם רוצים לדבר עליהם בערוץ. מה יהיה עולם התוכן שלכם? האם אתם רוצים לדבר על דברים שחשובים לכם ביום יום? האם אתם רוצים ללמד את העוקבים לעשות כל מני דברים ולהכין מדריכים מצולמים? האם המטרה היא לבדר? לעורר השראה? אין תשובה אחת נכונה, כל אחד מחפש דברים אחרים, שונים ומיוחדים. פשוט תבחרו את מה שהכי מתאים לכם ומה הסיבה שבשבילה אנשים יכנסו לערוץ שלכם ויעקבו אחריכם.

תהיו אתם! אל תנסו ותחפשו דרכים להיות ולעשות בדיוק כמו יוטיובר מצליח כזה או אחר שאתם אוהבים. תראו לעוקבים שלכם מה אתם יודעים לעשות ומה יש לכם להגיד על הנושאים שתבחרו לדבר עליהם. כמובן שתמיד אפשר לשאוב השראה ורעיונות מאחרים – אבל אל תחקו אותם. מי שאוהב ערוץ מסוים ועוקב אחריו, לא יעקוב אחרי חקיינים של אותו ערוץ.

תשתחררו, תפתחו ותיצרו. אל תחכו עד שיהיה לכם וידאו מושלם, אחרת ייקח הרבה מאוד זמן עד שתעלו תכנים לערוץ שלכם. המשיכו ליצור כל הזמן ותמיד תזכרו שכל וידאו שתעשו יהיה טוב יותר מקודמו. ככל שתתאמנו יותר – תשתפרו יותר. ממש כמו לרכב על אופניים.

רוצים יותר צפיות, לייקים ותגובות? תפעילו את הצופים באמצעות התוכן. תזמינו אותם לספר דברים שקשורים לתוכן שלכם בתגובות, כל הזמן תשאלו שאלות. על כל נושא שאתם מעלים תשאלו את העוקבים משהו, עדיף לשאול שאלות פשוטות שקל לענות עליהן מהר מאוד ולא צריך לחשוב ולנסח, ככה יותר עוקבים ישתפו פעולה ויגיבו אליכם.

תתמידו, תתמידו, תתמידו. זה לא קורה ביום אחד וגם לא בחודש. תעלו כל הזמן תכנים בצורה עקבית, כל שבוע, ככה תפתחו אצל החברים והצופים שלכם הרגל קבוע והם ידעו שיש להם כל הזמן תוכן חדש לצפייה. רק ככה הערוץ ילך ויגדל.

הכותבת היא בעלת מיזם MindPlay, חוגי אונליין ייחודיים לילדים ונוער. הטיפים באדיבות עדי גולן מדריכת סדנאות וחוגי יוטיוברים לילדים ונוער ב- MindPlay. הרשמה ופרטים נוספים באתר.

“הכתיבה מהווה תרפיה עבורי”

מה כבר ניתן ללמוד מהתעודה

עוד בנושא

אין פוסטים נוספים בנושא זה
commentIcon

הורים למתבגרים / מתבגרות?

גם אנחנו!

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אחת לשבוע כתבה חשובה ומעניינת על ההתמודדות עם התבגרות הילדים שלנו בעידן הנוכחי.