ההרצאה – “הורות בעידן הדיגיטלי”

 

צילום: איה הקטין

צילום: איה הקטין

 “הכל התחיל כשהילד שלי חזר הביתה והודיע שלמחרת עלי להיפגש עם מנהלת ביה”ס. ההודעה הזאת תפסה אותי, כאמא לילד נורמטיבי ביותר, לא מוכנה. ניסיתי לברר באיזו פגישה מדובר, ומדוע בכלל מתוכננת פגישה שכזאת?

רק אז הסתבר לי שהבן שלי היה מעורב בתקרית בבית הספר בה ילדים מהכיתה הציקו , במשך כמה זמן, לילדה אחת בקבוצת הווטסאפ הכיתתית…” (כך מספרת נירית צוק בהרצאתה “ילדי הסמארטפונים”).

הילדים של היום חיים במציאות המורכבת ממסכים, בילוי רב מול משחקי מחשב (כגון: פורטנייט, GTA ואחרים), התנהלות זה עם זה ברשתות החברתיות, ועוד. אנחנו, הורים ומחנכים, לא תמיד שותפים לעולמו של הילד. כיצד נצליח לחבור לעולמם? איך יוצרים קשר חיובי ובעל משמעות עם הילד?

 

 

בהרצאה תקבלו זווית מעניינת ועדכנית על חיי הילדים והמתבגרים בארץ ועל תרבותם, מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש, ולמיומנויות דור המילניום. בהרצאה תרכשו הבנה לעומק של תרבות המסכים והשפעתה על חיינו. כמו כן, תעסוק ההרצאה בהסבר כיצד בני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם והשפעתו עליהם, תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (בר רפאלי, קים קרדשיאן, ועוד) , למשחקים ולאפליקציות, כמו גם לסיפורי מקרה בנושא חרם, סקסטינג ומה קורה בקבוצות הווטסאפ. כמו כן תקבלו טיפים יישומיים להתמודדות יום יומית וליצירת קשר עם הילד מתוך עולמו שלו.

כל אלו יסופרו במהלך ההרצאה לצד ניסויים משפחתיים שערכתי וכתבתי עליהם בטור שלי בYNET (כגון: האם הילדים שלי מכורים?, מה קרה כשהתנתקתי לשבוע מכל קבוצות הווטסאפ, ועוד), ובחינת סיפורי מקרה שהגיעו אלינו לפורטל “עשר פלוס”.


“ילדי הסמארטפונים” – הרצאה לילדים ובני נוער

מחקרים מוכיחים כי חלק גדול מהילדים אינו מספר להורים על הנעשה ברשתות החברתיות. זהו עולם שלם של ילדים שאנו המבוגרים, הורים ומחנכים, אינם נוטלים בו חלק. לכן, חשוב כי הילדים ובני הנוער יבינו כי הם אלו שיכולים לעשות שינוי, הם אלו שיכולים לדווח ולעזור לזה לזה.

בהרצאה “ילדי הסמארטפונים” מקבלים הילדים והמתבגרים סקירה על תרבות המסכים והרשתות החברתיות והשפעתם על חיינו. כל זאת מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש, ולמיומנויות דור המילניום כ”ילידים דיגיטליים”. כמו כן, תעסוק ההרצאה בהסבר כיצד הילדים ובני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם והשפעתו עליהם, תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (בר רפאלי, קים קרדשיאן, ועוד) , למשחקים ולאפליקציות (פורטנייט, מיוזיקלי, ועוד), כמו גם לסיפורי מקרה בנושא חרם, סקסטינג, ומה קורה בקבוצות הווטסאפ. בהרצאה הם יקבלו טיפים יישומיים להתמודדות יום יומית: כיצד בונים את המוניטין הדיגטלי בצורה נכונה?, כיצד שומרים על הפרטיות ברשת?, כיצד מזהים שחבר נמצא בצרה?, מה ההבדל בין הלשנה ובין דיווח, ולמי ניתן לפנות?, ועוד.

כל זאת בליווי סרטונים, סיפורי מקרה הלקוחים מעולמם של הילדים, ועוד.

על המרצה- נירית צוק היא מומחית למחקר תרבות הילד והנוער, מנכ”לית פורטל ההורות “עשר פלוס”.

נירית מופיעה בתקשורת בתכניות רבות, ובהן אורלי וגיא, פאולה וליאון, “העולם הבוקר” עם אברי גלעד והילה קורח, ועוד. (למידע נוסף אתם מוזמנים לקרוא כאן).

בן 10 ניסה להתאבד בעקבות חרם בבי"ס, אמו: "הבן שלי זעק לעזרה״

את האמא שמספרת על בנה בן 10 שניסה להתאבד בגלל חרם בבי"ס, כולכם חייבים לראות. כנסו לקטע

פורסם על ידי ‏פאולה וליאון‏ ב- יום ראשון, 21 באוקטובר 2018

 

צרו קשר עימי לקבלת פרטים נוספים: info@eserplus.net

או במספרי הנייד: נירית 050-5758656, שירה 054-4707517