ההרצאה – איך מתמודדים עם שיימינג ואלימות בני הנוער ברשתות החברתיות?

Nirit Zuk. Eser Plusשמי נירית צוק ואני עיתונאית, מנכ”לית פורטל ההורות “עשר פלוס”, מומחית למחקר תרבות הילד והנוער, עורכת ושדרנית בתכנית הרדיו “הורים און ליין” ב”רדיו ארץ”, ומופיעה בתקשורת בתכניות רבות, ובהן אורלי וגיא, פאולה וליאון ועוד (למידע נוסף עלי אתם מוזמנים לקרוא כאן).

בנוסף, אני מרצה בכל רחבי הארץ על המציאות החדשה שבה חיים הילדים שלנו, ומסבירה כיצד אנחנו יכולים להתמודד עימה.

מחקרים מציגים נתונים מדאיגים על ילדים ומתבגרים צעירים: גיל ההתבגרות החדש מתחיל היום בגילאי 10-9, והמתבגרים חשופים ליותר התעללות ופגיעות אלימות באמצעות סמארטפונים וברשתות חברתיות. אך לא רק הם חשופים לכך, אלא כל ילד המקבל נייד לידו. כאשר היום ילדים, החל מכיתה א’, אוחזים בסמארטפונים, ואינם מודעים לסכנות. הם חשופים כיום לכל חומר שנמצא באינטרנט ללא התאמה לגיל, ללא סינון וללא פיקוח.

אנחנו, הורים ומורים, לא תמיד מודעים לכך שלילדים יש עולם שלם משל עצמם, ולא תמיד נוטלים בו חלק. כיצד נצליח לחבור לעולמם? כיצד נצליח למנוע את מקרה האלימות הבא? איך יוצרים קשר חיובי ובעל משמעות עם הילד?

בהרצאה “ילדי הסמארטפונים” תקבלו זווית מעניינת ועדכנית על חיי הילדים והמתבגרים בארץ ותרבותם הדיגיטלית, מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש. תלמדו מה הם “ילידים דיגיטליים” ומה הייחוד שלהם, ותרכשו הבנה לעומק של תרבות המסכים והשפעתה על חיינו, לצד ניסויים שערכתי ובחינת סיפורי מקרה שהגיעו אלינו לפורטל “עשר פלוס”.

כמו כן, תעסוק ההרצאה בהסבר כיצד בני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם וכיצד כדאי לבנותו בצורה נכונה, תוך התייחסות למשחקים ולאפליקציות, וכן תקבלו טיפים יישומיים להתמודדות יום יומית וליצירת קשר עם הילד מתוך עולמו שלו.

צרו קשר עימי לקבלת פרטים נוספים:

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכן ההודעה