ההרצאה – “ילדי הסמארטפונים”

Nirit Zuk. Eser Plusשמי נירית צוק ואני עיתונאית, מנכ”לית פורטל ההורות “עשר פלוס”, מומחית למחקר תרבות הילד והנוער, עורכת ושדרנית בתכנית הרדיו “הורים און ליין” ב”רדיו ארץ”, ומופיעה בתקשורת בתכניות רבות, ובהן אורלי וגיא, פאולה וליאון ועוד (למידע נוסף עלי אתם מוזמנים לקרוא כאן).

הילדים של היום חיים במציאות המורכבת ממסכים, בילוי רב מול משחקי מחשב (כגון: פורטנייט, GTA ואחרים), התנהלות זה עם זה ברשתות החברתיות, ועוד.אנחנו, הורים ומחנכים, לא תמיד שותפים לעולמו של הילד או לסכנות אליהן הוא נחשף. כיצד נצליח לחבור לעולמם? איך יוצרים קשר חיובי ובעל משמעות עם הילד?.

בהרצאה “ילדי הסמארטפונים” תקבלו זווית מעניינת ועדכנית על חיי הילדים והמתבגרים בארץ ועל תרבותם, מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש. תלמדו מה הם “ילידים דיגיטליים” ומה הייחוד שלהם, ותרכשו הבנה לעומק של תרבות המסכים והשפעתה על חיינו. כמו כן, תעסוק ההרצאה בהסבר כיצד בני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם והשפעתו עליהם, תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם (בר רפאלי, קים קרדשיאן, ועוד) , למשחקים ולאפליקציות, כמו גם לנושא סכנות ברשת, וכיצד ניתן להתמודד עימן, וכן תקבלו טיפים יישומיים להתמודדות יום יומית וליצירת קשר עם הילד מתוך עולמו שלו

כל אלו יסופרו במהלך ההרצאה לצד ניסויים משפחתיים שערכתי וכתבתי עליהם בטור שלי בYNET (כגון: האם הילדים שלי מכורים?, ועוד), ובחינת סיפורי מקרה שהגיעו אלינו לפורטל “עשר פלוס”.

 

.

צרו קשר עימי לקבלת פרטים נוספים: