ההרצאה – “ילדי הסמארטפונים”: עולמם של הילדים,וכיצד יוצרים עימם קשר חיובי ומשמעותי?

Nirit Zuk. Eser Plusשמי נירית צוק ואני עיתונאית, מנכ”לית פורטל ההורות “עשר פלוס”, מומחית למחקר תרבות הילד והנוער, עורכת ושדרנית בתכנית הרדיו “הורים און ליין” ב”רדיו ארץ”, ומופיעה בתקשורת בתכניות רבות, ובהן אורלי וגיא, פאולה וליאון ועוד (למידע נוסף עלי אתם מוזמנים לקרוא כאן).

בנוסף, אני מרצה בכל רחבי הארץ על המציאות החדשה שבה חיים הילדים שלנו, ומסבירה כיצד אנחנו יכולים להכיר את עולמם ולבנות עימם קשר עמוק ומשמעותי.

הילדים של היום חיים במציאות המורכבת ממסכים, בילוי רב מול משחקי מחשב (כגון: פורטנייט, GTA ואחרים), התנהלות זה עם זה ברשתות החברתיות, ועוד. לנו, ההורים, נדמה לעיתים כי הילדים שלנו כמו מדברים בשפה אחרת. שפה שלא תמיד אנחנו מכירים או מצליחים להבין אותה, לא תמיד אנחנו מצליחים לקחת חלק בעולמם. כיצד נצליח לחבור לעולמם? איך יוצרים קשר חיובי ובעל משמעות עם הילד?.

בהרצאה “ילדי הסמארטפונים” תקבלו זווית מעניינת ועדכנית על חיי הילדים והמתבגרים בארץ ועל תרבותם, מתוך התייחסות לגיל ההתבגרות החדש. תלמדו מה הם “ילידים דיגיטליים” ומה הייחוד שלהם, ותרכשו הבנה לעומק של תרבות המסכים והשפעתה על חיינו. כמו כן, תעסוק ההרצאה בנושא אלימות ברשת, וכיצד ניתן להתמודד עימה, בהסבר כיצד בני הנוער בונים את המוניטין הדיגיטלי שלהם והשפעתו עליהם, תוך התייחסות לדמויות מודל מעולמם, למשחקים ולאפליקציות, וכן תקבלו טיפים יישומיים להתמודדות יום יומית וליצירת קשר עם הילד מתוך עולמו שלו

כל אלו יסופרו במהלך ההרצאה לצד ניסויים משפחתיים שערכתי וכתבתי עליהם בטור שלי בYNET (כגון: אמא בשביתה, התנתקות מהמסכים, ועוד) ובחינת סיפורי מקרה שהגיעו אלינו לפורטל “עשר פלוס”.

.

צרו קשר עימי לקבלת פרטים נוספים: